[TR] [REHBER] ProMods Yükleme Rehberi (2.50 ve Sonrası)

Turkish

Moderator: EG0611

Locked
EG0611
Moderator

22 Sep 2020 20:11

Bu rehberde Promods'u nasıl indireceğiniz anlatılmaktadır.

Promods'un Hem Singleplayer hem de TruckersMP versiyonları için gerekli DLC'leri ve en güncel versiyon bilgilerini şuradan takip edebilirsiniz: Promods En Güncel Sürüm Bilgileri ve Gerekli DLC'ler Duyurusu

DİKKAT: İnternet Explorer ile yapılan indirmelerde sorun çıkabilmektedir. Promods dosyalarının indirilmesini Google Chrome üzerinden yapınız.
DİKKAT: MAC kullanıcıları için Promods kurulum rehberi buradadır: (İngilizce) Promods Extraction Tutorial for Mac.
DİKKAT: Promods dosyalarını .zip formatından çıkartmanız için 7-ZIP programı kullanmalısınız. Buradan indirebilirsiniz: 7-ZIP Web Sitesi
DİKKAT: Bu rehber sadece bedava Promods indirme ve kurulumu için oluşturulmuştur.
DİKKAT: Rehberde kullanılan resimlerde forum dili İngilizce'dir. Sorun yaşamanız durumunda Türkçe forum dilini İngilizce'ye çevirmeniz ve kuruluma bu şekilde devam etmeniz önerilir.

ProMods Kurulumu

Adım #1
Ana Sayfa'daki Compatibility ETS2 butonuna basın ve sayfanın en güncel Promods versiyonunun yanındaki "Installer" butonuna basın.

Image

Adım #2
Kurulum dilini seçiniz ve OK butonuna basın.

Image

DİKKAT: Bu noktada Türkçe dili seçtiğiniz varsayılacaktır ve rehber Türkçe dili seçilmiş şekilde devam edecektir.

Adım #3
Def dosyanızı oluşturmak için Def dosyanızı yaratmak için buraya tıklayınız butonuna basın. Yeni bir sekmede açılacaktır ve var olan sekmeyi kapatmayın.

Image

Adım #4
(A) Kabin içi ses seviyesini seçin.
(B) Araç hasar seviyesini seçin.
(C) Bitki örtüsü yoğunluğunu seçin.
(D) GPS Renk Ayarlarını Seçin.
(E) Eğer Rusmap, Southern Region, The Great Steppe gibi Promods haritasını daha da genişletecek harita modları kullanacaksanız eğer (Buna Promods Orta Doğu eklentisi dahil değildir) bu seçeneği seçin. Seçilmemesi ve harita modlarının kullanılması durumunda harita kayması yaşanabilir.
(F) Eğer Special Transport DLC'sini kullanıyorsanız bu seçeneği seçin. Eğer DLC'yi kullanmıyorsanız sakın seçmeyin.
(G) Oluştur butonuna basarak def.scs dosyasını oluşturup indirin ve bilgisayarınızda kolay bulabileceğiniz bir yere saklayın.

Image

Def dosyanızı oluşturduktan sonra bu sayfayı kapatabilirsiniz.

Adım #5
Promods İndirme sayfasına geri gelin ve 2 nolu adıma gidiniz butonuna basın.

Image

Adım #6
8 DOSYANIN HEPSİNİ indirin ve daha önce indirdiğiniz def dosyası ile aynı klasöre yerleştirin. (A) Part dosyalarından birisine tıkladığınızda indirme otomatik olarak başlayacaktır.

DİKKAT: Aynı anda en fazla 2 dosya indirebilirsiniz. 3. dosyayı 1. ve 2. dosyalar bitmeden indirmeye kalkarsanız sistemden atılırsınız ve baştan başlamanız gerekir.
DİKKAT: İnternet indirme arayüzü programları veya indirme sırasında VPN kullanmanız durumunda sistemden atılırsınız ve baştan başlamanız gerekir.
DİKKAT: Adblocker ve diğer reklam engelleyici programları devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Image

Yukarıda açıklanan ADIM#6'yı DİĞER 8 DOSYANIN HEPSİ İÇİN TEK TEK tekrar edin. (B) 8 dosyanın hepsi indirildikten sonra ProMods 2.50 Dosya test programı butonuna basarak test dosyasını indirin.

Yukarıdaki bütün adımları takip ettiğinizde bilgisayarınızdaki klasörünüzün içinde dosyalar şu şekilde görünmelidir:
Image

Adım #7
promods-v250-test.rar dosyasını seçin.

Image

Sağ tıklayın ve Birlikte Aç > 7-Zip File Manager seçeneğini seçin.

Image

Z-Zip programı açıldığında ekranda görünen Çıkar butonuna basın.

Image

Tamam butonuna basarak çıkarma işlemine başlayın. İşlem tamamlandığında programı kapatabilirsiniz.

Image

TestFiles.exe programına çift tık yaparak çalıştırın. Eğer gerekiyorsa "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini kullanın.

Image

TestFiles.exe işlemi tamamladığında ve eğer dosyalarda bir sorun yoksa resimdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

Image

DİKKAT: Program aşağıdaki metinde yazan mesajın BİRE BİR AYNISINI göstermelidir. Göstermediği taktirde dosyaların hatalı veya bozuk olma ihtimali vardır. Böyle bir durumda rehbere baştan başlanmalıdır ve bütün dosyalar tekrar indirilmelidir.

Code: Select all

SUMMARY:
EVERY FILE APPEARS TO BE OK (no errors).
	9 files passed checksum validation.

DETAILED REPORT:
OK	SHA256	promods-v250.7z.001
OK	SHA256	promods-v250.7z.002
OK	SHA256	promods-v250.7z.003
OK	SHA256	promods-v250.7z.004
OK	SHA256	promods-v250.7z.005
OK	SHA256	promods-v250.7z.006
OK	SHA256	promods-v250.7z.007
OK	SHA256	promods-v250.7z.008
OK	SHA256	TestFiles.exe
Close butonuna basarak programdan çıkabilirsiniz.

Image

Adım #8
promods-v250.7z veya promods-v250.001 dosyasını 7-ZIP programını kullanarak çıkartın. Sağ tıklayın ve Birlikte Aç > 7-Zip File Manager seçeneğini seçin.

Image

Z-Zip programı açıldığında ekranda görünen Çıkar butonuna basın.

Image

Tamam butonuna basarak çıkarma işlemine başlayın. Bu işlem biraz zaman alabilir. Çıkarma işlemi tamamlandığında programı kapatabilirsiniz.

Image

Adım #9
Listelenen 7 dosyayı seçin: promods-assets-v250.scs, promods-def-v250.scs, promods-map-v250.scs, promods-media-v250.scs, promods-model1-v250.scs , promods-model2-v250.scs ve promods-model3-v250.scs

Image

Seçilen 7 dosyayı mod klasörüne taşıyın. (Bulunduğu yer: C:\Users\User\Documents\Euro Truck Simulator 2\mod). Mod klasörünüz resimdeki gibi görünmelidir.

Image

Adım #10
Euro Truck Simulator 2 oyununu başlatın. Profil Seçimi sayfasından Promods ile oynamak istediğiniz profilinizi seçin ve Mod Yönetimi butonuna basın.

Image

ProMods dosyalarından birisinin üstüne tıklayarak seçin.

Image

Sağ ok'a basarak dosyayı etkinleştirin.

Image

Bu işlemi diğer 6 dosya için tekrar edin. İşlemi tamamladığınızda Aktif Modlar listesi resimdeki gibi görünmelidir.

DİKKAT: "Definition Packages" dosyasının listenin en üstünde olmasına dikkat edin.

Image

Son olarak Değişiklikleri Kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Image

TEBRİKLER! Başarılı bir şekilde Promods kurulumunu tamamladınız. Promods takımına destek sağlamak için bağışta bulunabilirsiniz (Ne yazık ki bu özellik Türkiye'de çalışmamaktadır)

İyi Yolculuklar!!!
- ProMods Takımı

Orijinal rehber: Loader
Türkçe çeviri: EG0611

Locked

Return to “Türkçe”

• Information