[DYSKUSJA] ProMods 2.50

Polish
User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

26 Aug 2020 10:00

Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoimi przemyśleniami, zachwytami czy zażaleniami (ale nie zgłoszeniami błędów i crashami gry) w tym temacie :)

Wszelkie błędy zgłaszane tutaj będę po prostu wywalał do śmietnika, bo inaczej nigdy nie będziemy mieli porządku w naszej sekcji forum.

Chcesz coś zgłosić?
Potrzebne są:
- screenshot/filmik
- współrzędne
Załóż osobny wątek w dziale Bug reports (po angielsku) albo w dziale Polski, w podforum Błędy - zgłoszenia. Z góry dzięki.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

piotr750207
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2015 17:09
Donation rank:

26 Aug 2020 13:16

Brawo, dobra robota. ProMods już wyszedł a MP jeszcze nie.
Dzięki pozdrawiam Piotr

wujex
Posts: 189
Joined: 11 Sep 2016 01:57
Location: Łódź

26 Aug 2020 17:10

Kawał dobrej roboty. Warto było czekać bo jest co zwiedzać :D
Image

encoder22
Posts: 12
Joined: 14 Nov 2014 10:40
Donation rank:
Location: Sallent (Barcelona)

26 Aug 2020 18:09

Mapa jak zwykle genialna! Mam jednak pytanie. Czy do 2.50 jest potrzebny road connection do rusmapa?

User avatar
Wrona 628
Posts: 291
Joined: 07 May 2016 19:22
Location: Łódź, Łódź Voivodeship, Poland

27 Aug 2020 22:32

Jeszcze go nie ma. Trzeba będzie poczekać

Dodano po 7 minutach 38 sekundach:
Zaiste mapa piękna etc. Ale mam jedno "zażalenie" Dlaczemu robicie jak SCS, czyli kompletnie unikacie centrów miast. W sensie, chcę sobie zwiedzić piękny Lwów (który tylko czasowo znajduje się poza Macierzą, żarcik taki), a tu jedynie co mogę jakieś przylegające wiochy i dwie firemki na takich ekstremalnych obrzeżach. Tak samo np nowe Opole. Ja oczywiście czaję, że to symulator i że duże ciężarówy normalnie nie popylają po Placu Wolności w Łodzi, ale trochę można przymknąć na to oko. Wszak to tylko gra.

Jak to Vøytek ujął w jednym z filmików swoich na YT, często się gra w ETS2 bo geografia i chce się coś zwiedzić nawet tak wirtualnie i w skali

Ale to tylko takie moje zapytanie. Mapa jak zawsze super...
Have a nice day and tasty coffee in the morning
Życzę miłego dnia i smacznej kawusi z rana
;)

ProMods Translator
TerraMaps Translator

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

28 Aug 2020 08:47

Często nawet zrobienie obrzeży miast, gdzie są wszystkie firmy, zajmuje sporo czasu - po paru miesiącach każdy chce już po prostu dokończyć projekt i mieć go z głowy, a nie spędzić kolejne miesiące na centrum miasta, gdzie czasem ciężarówki mają nawet zakaz wjazdu. Pozostaje też kwestia braku assetów i problem z optymalizacją takich ulic. Pewnie że byłoby fajnie zwiedzić sobie centrum, ale w tej skali to nawet nie zawsze możliwe do wciśnięcia. Decyzja należy do konkretnej osoby tworzącej dane miasto i nikt nie chce się w to pchać, jeśli nie musi.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

rojber86
Posts: 21
Joined: 11 Jun 2018 19:17
Location: POZnan*

29 Aug 2020 10:17

Odwzorowanie centrum faktycznie trochę to przesada;) jednakże często większe miasta wyglądają jak wsie. Fajnie jak by stolice czy inne kluczowe miasta na mapie Europy wyglądały tak jak np Stambuł (zrobił na mnie ogromne wrażenie) czy taki Sztokholm. Wjeżdżając taką autostradą do Stambułu i jadąc nią mamy dookoła całą infrastrukturę i bardzo przyjemną panoramę. Do tego są chyba 3 węzły/zjazdy "w miasto". Czuć ogrom tej lokalizacji. Oczywiście sam Stambuł w realu jest rozciągnięty wschód-zachód co dało taką możliwość przy projektowaniu go w grze. Natomiast Berlin, czysty bez PM to jakaś komedia. W PM trochę go powiększyli i jest lepiej. No i ubolewam nad Poznaniem, wg mnie mocno niedoszacowany, szczególnie teraz po oddaniu rozbudowanej obwodnicy czy "eSki" do Wrocławia.

User avatar
Wrona 628
Posts: 291
Joined: 07 May 2016 19:22
Location: Łódź, Łódź Voivodeship, Poland

29 Aug 2020 13:52

Jest to RiGCzowe podejście. Mniej więcej może to miałem na myśli, tylko może źle to ująłem. No bo wiadomo, że ścisłe centrum jest awykonalne do odwzorowania
Have a nice day and tasty coffee in the morning
Życzę miłego dnia i smacznej kawusi z rana
;)

ProMods Translator
TerraMaps Translator

User avatar
elot360PL
Posts: 240
Joined: 04 Oct 2014 17:18
Location: Bytom (Poland)

29 Aug 2020 17:12

Skala daje we znaki czasami przy robieniu tych nudnych obrzeży, a co dopiero przy robieniu centr. Spójrz na PR gdzie chwalone przez wielu trójmiasto wymusiło bardzo fantazyjny zawijas w ciągu S7 między Gdańskiem a Elblągiem. Nie sztuką jest dodać do mapy mnóstwo rzeczy, sztuką jest dodać tyle żeby znaleźć równowagę między możliwościami, żeby to miało ręce i nogi, a tym co autor i przede wszystkim wy chcielibyście otrzymać. Ciekawe porównanie z tym Opolem, wszak jest ono autorstwa osoby która lata swojego doświadczenia czerpała prosto ze studia mieszczącego się w Pradze ;)
Don't worry boys. Captain the useless ex developer is here!

Currently working on: NOTHING (As always)

Buntovniq
Posts: 1
Joined: 29 Sep 2019 08:04

30 Aug 2020 08:23

Takie me przemyślenie po poprawnym zaznaczeniu plików w grze wywala promodsa po 5 minutach pomysły ...



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 3 guests