Nagły spadek FPS

Polish
forest1600
Posts: 26
Joined: 20 Jul 2014 16:05
Donation rank:

21 Mar 2017 14:53

Problem jest też w tym, że silnik ets nie ogarnia promodsa, jest za stary na, żeby ogarnąć tyle obiektów w miastach, więc nic z tym nie zrobicie, kumpel ma 1070 i tez ma problem z fps.

yang20
Posts: 447
Joined: 24 Aug 2015 20:29
Location: Warszawa/Warsaw

21 Mar 2017 15:10

W miastach (bo tam jest najwięcej animacji oraz modeli) nie dziw się że jest spadek klatek. Nie ważne czy masz GT2000 czy GTX1080Ti problem i tak wystąpi. Zapewne będzie lepiej na 1.27 bo generowanie obiektór będzie wykonywał procesor graficzny. Jeżeli nie masz high-endowego procka ale masz całkiem spoko grafikę to zapewne problem będzie mniejszy albo go nie będzie wcale. Jeżeli masz procesor oraz grafikę z niższej półki albo całkiem stare to raczej nic Ci to nie da
Image
Currently driving SCANIA S
PM2.40+RusMap 1.8.1+Great Steppe 1.2+Southern Region 7.8
Beta-tester of Project Balkans

forest1600
Posts: 26
Joined: 20 Jul 2014 16:05
Donation rank:

21 Mar 2017 15:21

Ja tam problemu nie mam, bo spadki fps mam tylko na mocno rozbudowanych rozjazdach i w większych miastach, największy spadek mam na barcelonie, bo 25 fps, tak to leci do 40 fps, a jak jest ok to 60fps :)

benbas
Posts: 4
Joined: 25 Dec 2015 13:25

21 Mar 2017 15:47

" yang20 » 21 mar 2017 15:10
W miastach (bo tam jest najwięcej animacji oraz modeli) nie dziw się że jest spadek klatek. Nie ważne czy masz GT2000 czy GTX1080Ti problem i tak wystąpi. Zapewne będzie lepiej na 1.27 bo generowanie obiektór będzie wykonywał procesor graficzny. Jeżeli nie masz high-endowego procka ale masz całkiem spoko grafikę to zapewne problem będzie mniejszy albo go nie będzie wcale. Jeżeli masz procesor oraz grafikę z niższej półki albo całkiem stare to raczej nic Ci to nie da"


Ani procek , ani karta grafiki nie osiągają 100% mocy a fps-y i tak spadają. Włączcie HWiNFO i sprawdźcie jakie macie max odczyty. U mnie procek wychodzi na max 70% , grafika max 87 , RAM 60% więc myślę że spadki nie zależą od posiadanego sprzętu.

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

21 Mar 2017 18:17

Jak ktoś się choć odrobinę zna to będzie wiedział, że żadna konfiguracja nie da stu procent płynności na ProMods. Może skrzynka za miliony dałaby radę :D Dla mnie ciężko jest powiedzieć co może powodować takie spadki, bo musiałbym posiedzieć przy danym sprzęcie i go przejrzeć co i jak. Każdy sprzęt działa inaczej.
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

24 May 2021 12:01

Czytając posty w wątku nie mogłem i ja również nie odnieść się do tematu. Trochę się rozpiszę , więc proszę na początku o dokładne przeczytanie treści bo wydaje mi się, że trochę informacji wniesie do problemu. Na początku podam specyfikację mojego sprzętu , żeby nie było wątpliwości : procesor intel core i 7 6700k , karta asus g force gtx 1070 rog strix gaming 8GB. System jak i gra postawiona na SSD , nie pamiętam już teraz modelu, pamięć RAM 16 GB DDR4 bodajże hyper x fury ale tego też nie pamiętam a nie chce mi się już tego sprawdzać. płyta główna asus maximus hero VIII. zasilacz OCZ 750 watt aktualnie. oprócz ssd mam jeszcze dwa dyski HDD po 1 TB , jeden samsunga, drugi segate ale to już mniej znaczące chyba. Komputer składałem dobrych kilka lat temu , gdzie jeszcze oficjalnie nie było na rynku RTX lub dopiero je wprowadzono, już nie pamiętam dokładnie, zatem wtedy karta była spoko a i teraz jeszcze daje radę w ustawieniach full hd w takich grach jak : Wiedźmin 3 ; Assasin Creed Origins i Odysey ; GTA V ; The elder scrools V : Skyrim z ponad 100 modami ( w tym kilka graficznych) bez żadnych ścinek ; Red ded redemption II na wysokich ustawieniach. W tych grach nie ma w zasadzie najmniejszego problemu. Wszystko płynnie chodzi. A teraz przejdźmy do rzeczy.

W ETS 2 na ustawieniach ultra używam ( nie pamiętam już od jak dawna) modyfikacje : promods + promods ME + roextended + poland rebuilding + rusmap + project turkey , oprócz tego używałem modyfikacji graficznych next gen 2.0 w połączeniu z naturaluxem ( ostatnia wersja zanim twórcy projektu porzucili pomysł). Do tego dochodził mod na ciężarówkę ford max i osobowy skoda superb. Paczka akcesoriów kabinowych od sisl , scs trailer and tuning pack, route advisior,AI traffic od jayzzycat wraz kilkoma paczkami na dodatkowe ładunki ( cargo pack, military , overweight i railway pack) ; background ( satelitarny widok mapy w menu i przy wyborze ładunków pobrany ze strony roextended , oczywiście z odpowiednimi poprawkami). i to chyba wszystko.
Jak już wspomniałem wszystko to płynnie chodziło w ets 2 , jedyne spadki jakie miałem to oczywiście w słynnej już Barcelonie i okolicach na mapie promods, (nie wiem jak teraz wraz z DLC Iberia bo w zasadzie wjechałem tam ze dwa razy w poprzednich wersjach mapy promods i już więcej nie wjeżdżałem. Poza tym jeszcze w niektórych większych miastach miałem delikatniusie wręcz spadki fps ze stałych 60 do 58 - to maksymalny spadek jaki zauważyłem. Problem ze znacznymi spadkami FPS pojawił się prawie na wszystkich modyfikacjach mapowych wraz z wersją gry bodajże 1.37 lub 1.38 , gdzie w niektórych miejscach na mapach spadek miałem nawet do 30 FPS. Wyjątkiem był tu poland rebuilding, gdzie również pojawiały się spadki do 45 klatek na sekundę ( najniższy spadek, jaki zauważyłem) przy czym było to dosłownie na sekundę, sporadycznie i o dziwo nie w miastach, tylko na niektórych rondach poza miastami lub w ich okolicach. I taki stan rzeczy występuje od wspomnianych wcześniejszych wersji gry. Dodam jeszcze , że na wersji 1.35 i 1.36 spróbowałem zagrać na 3 monitorach i co prawda miałem 30 klatek na sekundę ale były stałe bez spadków, więc nie było ścinek w grze. Szukałem jakiegoś rozwiązania na różnych forach. Wpierw zacząłem bawić się w metodę prób i błędów z modyfikacjami. Odinstalowałem grę całkowicie (wersja cyfrowa steam), zainstalowałem ponownie pobierając pliki gry i na nowo utworzonym profilu najpierw sprawdziłem czystą grę bez żadnych modyfikacji ( bardzo mozolna i monotonna metoda bo musiałem przejechać po co najmniej dwie trasy dla każdego DLC) i nie zauważyłem żadnych znacznych spadków , czyli było że tak napiszę w normie 60 klatek i miejscami na ułamek sekundy spadało do maksymalnie 58. Zatem przyszła pora na modyfikacje , zacząłem od roextended ( wpierw samo roextended , później dodałem turkey map i w obu przypadkach pojawiały się spadki nawet do 45 klatek na sekundę i to na samym już początku podczas wykonywania pierwszego zlecenia i w niektórych miejscach na mapie. Na samym promodsie jak i z dodatkiem ME podobnie. na samej rusmapie nie zauważyłem żadnych spadków. Aha i jeszcze zapomniałem wspomnieć , że na osobnych modułach grałem na Fikcyjnej Polsce, Pomezanii i GrandUtopii. I tam również pojawiły się spadki fps nawet do 30 klatek na sekundę powodując straszne ścinki gry zarówno na samych modyfikacjach mapowych jak i wraz z dodatkowymi modyfikacjami na naczepy , akcesoria i grafikę. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale spostrzegłem, że gra generuje strasznie dużo auto zapisów gry. Pousuwałem więc wszystkie w każdym profilu , dodatkowo wyłączając auto zapis za pomocą komendy w konsoli i sądziłem, że to było przyczyną spadków bo o dziwo problem zniknął ale tylko na chwilę, powracając znów jak bumerang. Przeczytałem gdzieś na forum, że przyczyną również może być sterownik nvidii a konkretniej opcja odpowiadająca za dźwięk, więc i to wyłączyłem i również pomogło ale ponownie tylko na chwilę. Te wszystkie metody sprawdzałem na osobnych profilach z jedną modyfikacją mapową ( czyli osobny profil dla każdej pojedynczej mapy). Powróciłem również do wersji , w której wszystko jeszcze w miarę płynnie działało i wróciło wszystko do normy.

Zdążyłem się zorientować w między czasie, że dużo osób ma ten sam problem i nie ma na to żadnego rozwiązania zatem wniosek z tego może być tylko jeden. Po prostu twórcy modyfikacji mapowych nie radzą sobie z optymalizacją mapy od wersji , w której wprowadzono obsługę directx11. Może znaczenie ma tutaj specyfikacja urządzeń, na których pracują twórcy modyfikacji mapowych ? To by również wyjaśniało dlaczego część osób nie ma takich problemów a część tak. A może diabeł tkwi w szczegółach. I tutaj, tak jak wcześniej rugałem ekipę polanda za długi czas wyczekiwania na kolejną aktualizację mapy pod aktualną wersję gry , tak teraz muszę ich pochwalić, bo okazało się, że chyba jako jedyni poradzili sobie z tym całkiem nieźle na tle twórców innych używanych przeze mnie map. Obecnie postanowiłem oprócz map na osobnym module stworzyć profil z promods + promods ME + rusmap + nextgen 1.0 + pozostała reszta modyfikacji innych , niż mapowe ( skoro tak czy inaczej występują spadki to pomyślałem sobie , że będę unikać miejsc , gdzie te skoki są drastyczne dla oka). Wybrałem krótką trasę z Kirkness do Nikkel ( za to chyba odpowiada łącznik "promods-rusmap road connection" od sergey- twórcy RusMap), gdzie po niedługim czasie jazdy, w miejscu gdzie natrafiamy na wąski odcinek drogi ze szlabanami podniesionymi do góry i prawdopodobnie stojącymi obok nich funkcjonariuszami kontroli granicznej, nastąpił spadek fps do 30 klatek. Odcinek niepozorny, wydaje się, że nie występuje tam dużo obiektów więc skąd akurat tam taki spadek płynności gry ?

Na koniec oddam ogromny ukłon w stronę twórców promods. Żebyście w miarę możliwości bardziej zwracali uwagę na optymalizację mapy w przyszłości , bylibyśmy bardzo wdzięczni.

grisza141286
Posts: 67
Joined: 11 Apr 2015 15:38

12 Sep 2021 13:15

Prawdopodobnie udało mi się rozwiązać problem nagłych spadków FPS. Przerzuciłem się na system windows 10 z windows 7 i jakimś cudem gra z modyfikacją promods + poland rebuilding + photorealistick graphic mods + dodatkowe ładunki od JazzyCat oraz AI traffick pack, przestała ścinać. Najwyższe ustawienia graficzne. Na razie zrobiłem na nowym systemie tylko jedną trasę kirkness-Nikkel i po drodze w miejscach , gdzie wcześniej spadało raptownie z 60 do nawet 25 klatek, tym razem nawet o 1 klatkę nie spadło - stałe 60-61 klatek. Cud. W życiu bym nie przypuszczał , że na widnows 10 euro truck z modyfikacjami będzie działał lepiej. Na razie to tylko jedna trasa , przetestuję jeszcze w konfiguracji combo map (PM + PR + RusMap + roestended + PM ME ), jeśli w takiej kombinacji również nie będzie znaczących spadków FPS to będę zobowiązany oczywiście zwrócić honor twórcom map, ponieważ zarzucałem im niedbałość w optymalizacji. Odezwę się niedługo.

Pan Adam
Posts: 9
Joined: 12 Jun 2021 17:40

19 Jun 2022 10:17

kokosik321 wrote:
12 Mar 2017 11:49
Witam,od 3 dni mam problem z fps,fps oscylują w około 15-25 gdzie zawsze maiłem ich powyżej 35,reinstall sterowników nie pomógł,skan antywirusem był nic nie wykryło
Procesor-Amd fx 4300
Karta graficzna-Amd radeon HD7700
Płyta główna Msi 970a-G43
Ram-Goodram 4gb
Zasilacz-Tracer Be-Coll 520w silent(wiem czarna lista,planuję wymiane)
Windows 7 Home Premium
Game log:
http://wklejto.pl/272604
wiem że Data, ale ETS2 niedługo nie będzie wspierał Windowsa 7.



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 6 guests