[Bilgilendirme] Arşiv Bozuk Hatasını Çözdüm!!

Turkish

Moderator: EG0611

Post Reply
Produktor

01 Nov 2023 17:36

Selamünaleyküm

ProMods 2.67 sürümünü parçalı dosyalar halinde indirdim ve açmaya çalıştım. Fakat "Arşiv Bozuk" hatası aldım. Forumda bununla alakalı konular açılmış fakat gereken cevap ne yazık ki sağlanamamış, onu gördüm. Bunun üzerine kendim çözüm arayarak kısa süre içerisinde çözümü buldum. Size de bundan bahsedeyim dedim. Aynı hatayı alanlar bu yöntemi uygulayıp deneyebilir;

► İndirdiğiniz bütün dosyaları tek bir klasörde toplayın (buna def dosyası da dahil)
► Dosyaların isminin sonunda bulunan .7z ibaresini silin. Yani dosyaların sonunda 001, 002, 003 gibi uzantılar yer alsın.
► Sonrasında WinRaR ile tekrar çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Ben bu şekilde çözüm yöntemi bulabildim.
**** Ha bir de şunu belirteyim; yukarıda söylediğim işlemi yapmadan önce tüm dosyaları klasör halinde flash belleğe attım. Flash bellekte normal bir şekilde çıkarmayı denedim ama yine arşiv bozuk hatası alınca yukarıdaki işlemi flash bellek üzerinde yaptım. Yani yaptığım işlem bilgisayar depolaması üzerinde yine sıkıntı çıkarabilir. Bu ihtimal var, bilginiz olsun... ****

EG0611
Moderator

01 Nov 2023 18:36

Merhaba Produktor,

Yazın için teşekkürler ancak ufak bir düzeltme yapılması gerekiyor. Dosyanın sonundaki .7z ibaresinin silinmesi dosyayı bozabilir bu yüzden aşağıdaki görseldeki gibi dosya isimleri olmalı. Ardından sonunda rakam olmayan (bu örnekte promods-v242.7z) dosyası WinRaR ile çıkartılmalıdır.

Image
Image
Image
Image

Produktor

01 Nov 2023 18:52

Dosya sonundaki .7z ibaresini silmeden çıkartma işlemi olmuyor maalesef. Bu işlem yapılmadan önce dosyaların yedeği alınırsa, dosya bozulduğunda yedekten faydalanılabilir.
Last edited by EG0611 on 02 Nov 2023 04:26, edited 1 time in total.
Reason: Quote removed

Post Reply

Return to “Türkçe”

• Information