Brak przeprawy promowej / No ferry crossing

For problems that are not caused by ProMods
Locked
JigSaw16
Posts: 3
Joined: 06 Sep 2017 13:31
Donation rank:

04 Dec 2018 13:32

PL
Cześć, ;)

Chciałbym zgłosić nie wiem czy to można nazwać błędem raczej chyba niedopatrzeniem, a mianowicie brak możliwości przeprawy promem z Kirkenes do tej wyspy salvave (przepraszam ale nie wiem jak to się pisze :P) na samej górze Finlandii/Norwegii okolice Murmańska.

We wcześniejszych wersjach PM ta przeprawa była dostępna, ale od kąt wyszła wersja Ets 2 1.30 i na nią dostosowany PM tej przeprawy nie było.

Wersja gry: 1.33.2s
Wersja PM: 2.32.
Żadnych innych dodatków mapowych.

EN
Hey, ;)

I would like to report, I do not know if this can be called a mistake, probably an oversight, namely the lack of ferry crossing from Kirkenes to this island salvave (sorry but I do not know how to spell it :P) on the very top of Finland / Norway around Murmansk.

In earlier versions of PM this crossing was available, but from the angle came the version of Ets 2 1.30 and there was no PM adapted for this crossing.

Game version: 1.33.2s
PM version: 2.32.
No other map additions.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

04 Dec 2018 14:30

Zdecydowanie masz innego moda, który w tym miesza, bo ta przeprawa zawsze tam była - inaczej ktoś już dawno by to zgłosił ;)
Pokaż log i się przekonamy.

Another mod is breaking that ferry then - we need your game.log to check it.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

JigSaw16
Posts: 3
Joined: 06 Sep 2017 13:31
Donation rank:

05 Dec 2018 12:45

PL:
Używam tylko jednego moda na darmowe przeprawy promowe (własnego wykonania) gdzie zmienia to tylko ceny za przeprawę, i myślę że nie ma to nic wspólnego ze zniknięciem promu bo nie wyrzuca mi gry do pulpitu.

Proszę gamelog z ostatniej rozgrywki:

EN:
I use only one fashion for free ferry crossings (my own performance) where it only changes prices for the crossing, and I think that this has nothing to do with the disappearance of the ferry because I do not throw the game to the desktop.

Please gamelog from the last game:

Last edited by bmwGTR on 05 Dec 2018 13:21, edited 1 time in total.
Reason: added english google translation - please use english on the main forum

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

05 Dec 2018 13:45

PL:
JigSaw16 wrote:
05 Dec 2018 12:45
jednego moda
Widzę więcej modów w logu.
JigSaw16 wrote:
05 Dec 2018 12:45
i myślę że nie ma to nic wspólnego ze zniknięciem promu
Myślisz? Więc nie wiesz? A sprawdziłeś?
JigSaw16 wrote:
05 Dec 2018 12:45
bo nie wyrzuca mi gry do pulpitu.
Nie zawsze gra wywala do pulpitu, jeśli coś jest nie w porządku. A w logu jest sporo przeróżnych błędów, na pewno pochodzących z różnych modów, nie z ProMods.

Zatem - sprawdź używając tylko ProMods i wtedy zgłoś błąd, jeśli faktycznie występuje ;)

---

EN:
I'll keep it short:
1. Many mods in this profile.
2. Some of them are messing few ferries and other economy stuff (probably outdated or crappy quality mods)
3. Issue not checked with ProMods only - so it shouldn't be reported in the first place.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

JigSaw16
Posts: 3
Joined: 06 Sep 2017 13:31
Donation rank:

06 Dec 2018 13:33

PL
Pisząc jednego moda miałem na myśli że jednego moda związanego z promami używam. :P

Btw. Mój mod na darmowe promy (muszę go zaktualizować o nowe połączenia promowe) miałem przed PM, ustawiłem go poniżej PM i wszystko jest w porządku i połączenie promowe jest. :)

Także temat myślę że można zamknąć, Dziękuje.

EN
Writing one fashion I meant that I use one fashion related to ferries. :P

Btw. My mod for free ferries (I need to update it with new ferry connections) I had before PM, I set it below PM and everything is fine and the ferry connection is. :)

Also the topic I think you can close, Thank You.



Locked

Return to “Non-ProMods ETS2 problems”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 45 guests