Sana bir şey demeyeçeğim

Turkish

Moderator: EG0611

Post Reply
Bedreke

22 Feb 2019 22:28

Demek ben korsan oyun kullanıyorum verdiğim resim seni tatmin etmedi anlaşılan.Senin dediğini yapsaydım sorun yoktu değilmi. Sen nasıl bu kanıya vardın anlamadım sana verdiğim resimdeki aldığım programlar açıkça belli olduğu halde sadece dediğin yapılmadığı için konuya kilit vurdun. merak etme ben bu işin peşini bırakmayacağım bu site yabancı seni site admini ne yaptığını bildireceğim.

EG0611
Moderator

23 Feb 2019 07:00

Bedreke wrote:
Demek ben korsan oyun kullanıyorum verdiğim resim seni tatmin etmedi anlaşılan.Senin dediğini yapsaydım sorun yoktu değilmi. Sen nasıl bu kanıya vardın anlamadım sana verdiğim resimdeki aldığım programlar açıkça belli olduğu halde sadece dediğin yapılmadığı için konuya kilit vurdun. merak etme ben bu işin peşini bırakmayacağım bu site yabancı seni site admini ne yaptığını bildireceğim.
:D

Öncelikle şu konunun linkini aşağıda veriyorum;

https://www.promods.net/viewtopic.php?f=29&t=939

Konu "Bug raporlama nasıl yapılır". Genel bir konudur ve Promods bugları sayfasında en üstten 3. satıra sabitlenmiştir. Konu dili İngilizce ama en önemli ve seni ilgilendiren kısmı şu:
Please always add a game.log.txt to the bug report! This file can be found under: C:\Users\Username\Documents\Euro Truck Simulator 2

Open the file and copy its complete contents to your post.
Always put a game.log.txt in code! So paste the text between the [ code ] [ /code ] tags.
Türkçesi:
Lütfen bug raporunuza gamelog.txt dosyasını HER ZAMAN ekleyin. Dosyayı C:\Kullanıcılar\[İsminiz]\Belgeler\Euro Truck Simulator 2 klasöründe bulabilirsiniz.

Dosyayı açın ve içindeki bütün satırları gönderinize ekleyin.
gamelog.txt 'ten aldığınız satırları HER ZAMAN kod olarak gönderinize ekleyin. [ code ] [ /code ] yaparak yazınız.
Şimdi Bedreke senin bug raporu gönderine göz atalım;

https://www.promods.net/viewtopic.php?f=38&t=28165
1.34 sürümde OSTROLEKA şehrine gelindiğinde ne karadan nede havadan sıfır kamerayla gitmek mümkün değil sürekli oyundan atıyor düzeltilmesi dileğiyle. :!: :!:
Büyük ihtimalle mod çakışmasından doğan bir CTD (yani oyun çökmesi). Standart prosedür gereği kullanıcının gamelog.txt dosyası incelenir ve şunlara bakılır, akabinde de çözüm cevabı verilir;
  • Oyun versiyonu doğru mu?
  • Oyunun gerekli DLC'leri yüklü mü?
  • Oyun korsan mı değil mi?
  • Oyunda kullanılan modlar nedir?
  • Oyun hangi hataları veriyor?
  • Oyuncu oyunda herhangi bir input (yani kod girdisi) yaptı mı?
  • Oyun neden CTD (yani çökme) veriyor?
Şimdi Bedreke senin gönderine bir bakalım; (Gönderinin tam hali şu şekildedir, Hızlıresim Türkiye'den giren kullanıcılar ve Pasteboard'da yurtdışından giren kullanıcılar için);

https://www.promods.net/viewtopic.php?f=38&t=28165

Image

Image

Gönderide 3 kere gamelog.txt dosyayı istememe rağmen 3 kere dosyayı göstermeyi reddettin. Üstüne üstlük şu şekilde oyuna sahip olduğuna dair bir kanıt gösterdin. Bu fotoğrafın sana veya senin Steam hesabına ait olduğuna dair herhangi bir bilgi göremiyorum.

Image

Kaldı ki 30 saniyelik bir araştırma ile bu ve buna benzer bir sürü fotoğraf bulabildim; 10 dakika uğraşsam belki daha uygun bir görsel bulacağım.

https://www.google.com/search?rlz=1C1GC ... TI#imgrc=_

Sonuç olarak gamelog.txt göndermeyi reddediyorsun ve oyuna ve DLC'lerine sahip olduğunu teyit ettiremiyorsun. Bunun tek bir anlamı var ve o da ETS2'yi korsan oynayan birisi olmandır. Promods politikaları gereği korsan oyun oynayanlara yardım etmemektedir ve itiraz etmeleri veya forumda spam (gereksiz çöp konu açmak) durumunda hesapları askıya alınmaktadır.

Tartışmayı devam ettirmek istiyorsan bu senin bileceğin iş. Ama yok Promods'tan bana ne zaten bir grup gavur, ben yardımı herhangi bir Türkçe siteden alırım dersen olacakları söyleyeyim;
  • Onlar da senden gamelog.txt isteyecekler ama sen ver(e)meyeceksin.
  • Korsan oynadığını bilecekler ve "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" deyip sana bir şekilde yardım etmeye çalışacaklar. Belki işini görecek belki görmeyecek.
  • İşe yarayacak ve oyunu oynayacaksın ama belki başka hatalarla karşılaşacaksın ve başa döneceksin. Belki karşılaşmayacaksın ve oyununu güzel güzel saatlerce oynayacaksın. Sonra SCS ETS2'yi güncelleyecek ve başa döneceksin. Bu sefer başka başka hatalar ortaya çıkacak ve listenin başına döneceksin.
  • İşe yaramayacak ve oyunu oynayamayacaksın. Kimseden de yardım alamayacaksın çünkü kimse sorunun ne olduğunu anlayamayacak. Çünkü gamelog.txt dosyasını ver(e)miyorsun.
Özetleyecek olursak; Eğer oyunu aldıysan gamelog.txt dosyasını göster. Eğer oyunu almadıysan, oyunu ve DLC'lerini satın al ve tekrar Promods'u kurmayı dene. Yok ikisi de olmazsa ve forumda beni suçlayacak gönderiler açmaya devam edersen, site admini ile görüşüp gerekli aksiyonları almasını sağlarım.

Bir de son olarak;
Bedreke wrote:
merak etme ben bu işin peşini bırakmayacağım bu site yabancı seni site admini ne yaptığını bildireceğim.
Site admini ile bizzat gönderinin kapatılmasını görüştüm ve o da bana hak verdi. Yani bol şans. İngilizce bile yazamayan birisinin site admini ile nasıl konuşacağını merak ediyorum.

:D

-EG
Image
Image
Image

Post Reply

Return to “Türkçe”

• Information