Impresii despre harta Promods 2.0.

Romanian
User avatar
ALEXbr
Posts: 5
Joined: 15 Nov 2015 19:32
Location: Braila

12 Jan 2016 17:39

cuc.ioan wrote:sunt un fan ProMods dar trebe sa spun ca pentru mine v2.0. lasa foarte mult de dorit , impresia mea ...harta bine gandita dar facuta prea in graba imediat ce intri in Ukraina ,Romania sau R.Moldova ,si asta e parerea mea ,parca as intra intr-o harta ce nu are nimic in comun cu ProMods
Harta a fost conceputa sa fie cat mai realista. Deci zona noastra arata diferit fata de restul PROMODS! ;) http://blog.promods.net/2015/06/concept ... -bulgaria/

Mi se pare tare oricum afișul cu Rom și Wellcome în Bucharest. ;)

User avatar
petronny
Posts: 9
Joined: 19 Apr 2014 20:51

25 Jan 2016 09:06

ProMods a fost si ramane un mediu de joc pentru ETS2 de valoare. Totusi, e stupid ca dupa ce s-a asteptat atata amar de vreme extinderea spre est ca acum cand ea exista sa nu poata fi din start jucata. Paradoxal chiar!
Toata stima pentru cei ce au dezvoltat acest mediu, toata stima si echipei lui MIRFI pentru ca harta cu ROmania si Moldova arata splendid ca concept. Se vede ca s-a lucrat si s-a cauta sa se realizeze si realism in aceasta zona a hartii.

Am reusit sa merg de la Oradea la Bucuresti fara crash si sunt cateva zone in care harta este "grea" in sensul ca numarul de frame fps scade foarte tare, mai ales in zona Bucuresti. Deci pentru cei cu calculatoare mai slabute nu va fi oricum o revelatie trecerea prin Bucuresti :)
In rest, cu tot respectul pentru munca si eforturile depuse, cred ca a fost putin cam prea devreme punerea pe piata a hartii, fara ca in prealabil parti esentiale sa nu fie controlate. In plus am gasit 5 (cinci) parcari care nu au texturi, parca se trece prin apa si asta la o desoperire a hartii de doar 14,81%. Nu vreau sa ma gandesc mai departe. Deci , conceptual harta e de nota 10, practic s-a lucrat ades cam prea in graba ...pacat!

Si totusi nu pot decat sa spun ca ma bucur pentru acest ProMods 2.0. Este unic in felul lui, este iubit si cautat si jucat de mii de useri. Doresc in continuare succes la dezvoltarea acestei harti. Se merita!



Post Reply

Return to “Română”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 4 guests