Salut

Romanian
Post Reply
SCHLIRi
Posts: 32
Joined: 20 Nov 2016 18:33

20 Nov 2016 19:00

Sal baieti sunt nou pe aici . O sa se adauge Rusia , Spania , Portugalia adica alte tari ?

User avatar
mgsakatataee
Posts: 146
Joined: 07 Apr 2015 07:56
Donation rank:
Location: Altötting, Germany

22 Nov 2016 21:53

Ei bine, Spania are cateva orase construite precum: Barcelona si Bilbao. Despre Rusia este o alta poveste, cauta RusMap, o harta compatibila cu Pro Mods.
Lista cu orasele din Pro Mods: http://www.promods.net/compat.php
Topic Rus Map: http://www.promods.net/viewtopic.php?f=42&t=10186
De Rus Map nu prea mai stiu nimic pentru ca nu am mai luat-o de cateva luni.
Playing PM since 2015. Why? Because I like this mod. A bit laggy, but very well made.
Favorite truck brand: DAF.

xela1961
Posts: 231
Joined: 22 Feb 2016 00:55

23 Nov 2016 09:34

La Portugalia ptr.ETS 2, dupa cite am observat nu lucreaza nimeni. Avansarea necesita legarea treptata la harta existenta, deci pina nu va ajunge Spania sa fie cit de cit completa nu vom avea Portugalia.
Mie personal mi-ar place sa vad toata zona din Balcani gata si Italia unde sunt locuri deosebite. La aceste dezvoltari se lucreaza. Acum primul pas a fost si este Franta, care va apare sub forma de DLC prin SCS.
Rus map merge legat la Promods : ai linkul mai sus de la mgsakatataee

acestea merg chiar bine impreuna :
ETS2-1.25.x.x - ProMods 2.11 - RusMap 1.6.3 - Egypt 1.01 - Project Balkans 2.2

Rusmap mai merge si separat, fara Promods si cu South region v.5. (am incercat)

SCHLIRi
Posts: 32
Joined: 20 Nov 2016 18:33

23 Nov 2016 15:35

ok am inteles , tocmai mi-am adaugat rusmap , balkan map si toate cele , totusi va fi trist pentru ca nu avem toata italia , portugalia , Bulgaria , grecia , turcia de ce nu ? sunt orase importante fata de unele din centrul europei pe care nici nu le vezi.. deja se pregatesc baietii de update-ul de 1.26 Vive la France sau se pregatesc sa mai adauge chestii in 1.25 ?
PS: South Regionv5 ce este ?

xela1961
Posts: 231
Joined: 22 Feb 2016 00:55

24 Nov 2016 11:51

Parerea mea e ca mai bine sa avem CALITATE si nu facute in graba si mai ales sa fie cit mai reale drumurile.
De asta dureaza mai mult. Eu sunt pro ptr.PROMODS, care fac un lucru senzational. Oamenii acestia intr-adevar muncesc sa faca o harta a Europei cit mai reala. Doar ca trebuie sa avem rabdare ca e mult de lucru si merge destul de anevoios.
Vive la France va fi un DLC pe bani cum a fost si Scandinavia si Going East...
South region este sudul Rusiei, dar care e compatibil momentan doar cu RusMap...
http://www.promods.net/viewtopic.php?f=42&t=13222
Din cite se vorbeste, probabil versiunea 6.0 devine compatibil cu Promods si atunci putem spera ca va apare si un ferry de legatura cu Constanta....
A aparut si varianta 7 la Rusmap cu unele adaugiri si imbunatatiri.
http://www.promods.net/viewtopic.php?f=42&t=10186
Drumuri bune .... si sa auzim de bine.

User avatar
isculptmums
Posts: 2
Joined: 07 Oct 2016 15:06

29 Nov 2016 18:36

Salut ! Scuze ca ma bag in postul tau si fac off-topic de la discutie dar as vrea sa stiu si cam pe cand apare pentru 1.26 ? Multumesc.

SCHLIRi
Posts: 32
Joined: 20 Nov 2016 18:33

02 Dec 2016 21:34

isculptums nu se va adauga Romania in 1.26 pentru ca astia nu lucreaza la romania.. bine ca lucreaza pentru ungaria of..

xela1961
Posts: 231
Joined: 22 Feb 2016 00:55

03 Dec 2016 16:30

in 1.26 se va modifica doar Franta, si sapt.viitoare va iesi si DLC oficial tot cu privire la modificare si dezvoltare Franta.
Dezvoltarea hartilor dupa cum poti citi pe fiecare mod in parte se face de catre cineva sau echipe de programatori, care fac anumite tari. Ca Romania nu se mai dezvolta e din cauza ca cei care se ocupau pina acum nu o mai fac, de ce ? Din cauza timpului. Efectiv nu au timp. Cei care fac si muncesc in ProMods au deja stabilit linia de dezvoltare care va continua (din cite inteleg eu engleza...) spre vest, adica Spania, Italia, Portugalia. Poate cine a facut pina acum Romania cit de cit merita felicitari pentru munca prestata. Sa speram ca va avea cindva timp cineva sa dezvolte Romania ca avem locuri frumoase care merita expuse prin ETS 2.
Eu imi cer scuze - ca am comentat, pe topicuri, poate nu trebuia, dar imi place jocul - cindva am inceput sa fac o harta si nu e usor deloc, poate daca as avea timp o voi face in viitor si mi-ar place, dar timpul e prea scurt !!!
Multumim celor care muncesc si dezvolta aceste harti. Bravo lor.



Post Reply

Return to “Română”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 8 guests