widok z kabiny sie zacina

Polish
Post Reply
Damian3k1
Posts: 29
Joined: 02 Jun 2019 18:43
Donation rank:

08 Aug 2019 17:59

Mam dziwny problem, zauważyłem że jesli kamera w kabinie jest wycentrowana widzę lekkie ścięcia, jak zmienie kąt w lewo lub prawo o kilka stopni ( widok np na prawy brzeg szyby ) od razu wraca płynnośc i wszystko wygląda tak jak ma wyglądać. Wracając kamerą "na wprost" kierownicy od razu lekkie cięcie obrazu wraca. Ma ktoś może rozwiązanie problemu ? :ugeek:

Ssimoo
Posts: 491
Joined: 28 Dec 2015 18:50

08 Aug 2019 19:24

A ile razy jest mówione, żeby dawać game log? Wróżkami nie jesteśmy...

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

08 Aug 2019 20:17

Myślę, że może karta graficzna nie wyrabia renderowania "dodatkowego" widoku w lusterku. Gdy patrzysz prosto, czasami masz po lewej stronie kawałek lusterka (zależy od ustawień fotela i kamery). Gdy odwrócisz trochę kamerę na środek kabiny i lusterko zniknie z pola widzenia, obciążenie jest naturalnie mniejsze. Ale może chodzi tu o coś innego, przydałoby się nagranie.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Damian3k1
Posts: 29
Joined: 02 Jun 2019 18:43
Donation rank:

09 Aug 2019 07:32

Postaram się wrzucić loga jak wrócę po pracy ale w tym przypadku wątpię czy po logu coś uda się ustalić.

Chodzi o to ze jeśli widok mam na wprost to obojętne czy popatrze jakies 5-10 stopni w lewo czy w prawo a płynność się znacząco poprawia. Widok mam tak ustawiony ze mam kamerę blisko kierownicy ( lusterko lewe niewidoczne) i tez się zacina. Wystarczy ze popatrze w lewo na lusterko, od razu płynność + 15 fps mam.... dziwna sprawa. To samo się dzieje kiedy zmienię widok na kamerę "2" lub "3" itp.... tylko widok z kabiny na wprost mi przycina ... irytujące.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

09 Aug 2019 10:52

Ciężko zgadnąć. Może jakieś akcesorium w kabinie jest tak "ciężkie"? Może to ciężarówka z moda? Kiedyś sprawdzałem jakąś starą Scanię i wnętrze było kompletnie niezoptymalizowane.
Kamera "2" jest płynniejsza niż "1", bo nie musi renderować wnętrza.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
elot360PL
Posts: 240
Joined: 04 Oct 2014 17:18
Location: Bytom (Poland)

09 Aug 2019 15:23

Kabina generuje masę trójkątów (Włącz sobie kiedyś z ciekawości g_minicon 1 i g_fps 1 i zobacz sobie wartość TC przy widoku z zewnątrz i tym wewnątrz).
Podejrzewam że twój sprzęt może już po prostu nie domagać. Kojarzę z forum TruckersMP knif na wyłączenie lusterek, może coś pomoże?
Don't worry boys. Captain the useless ex developer is here!

Currently working on: NOTHING (As always)

Ssimoo
Posts: 491
Joined: 28 Dec 2015 18:50

09 Aug 2019 15:46

A może zwyczajnie wystarczy zmniejszyć odległość rysowania obiektów z lusterkach w opcjach graficznych?



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Google Adsense [Bot], Ximizo and 10 guests