ETS 1.33 Promods +RusMAp + PR - profil gracza po długiej nieobecności i po usunięciu modów

Polish
Post Reply
Dupel@
Posts: 2
Joined: 18 Feb 2015 21:51

12 Dec 2018 15:26

Witam Wszystkich serdecznie
Gram już jakiś czas sporadycznie z przerwami w podstawkę + going east na Steam, z tym że nie grałem już ze 3 lata, nie pamiętam która wersja gry była ówcześnie.
Obecnie, na nowym PC zakupiłem wszystkie pozostałe DLC "terenowe" i 3 cargo, w wersji na Steam.
Zdziwiłem się że na moim koncie nie ma już mojego dawnego profilu na którym przegrałem kilkadziesiąt godzin.

Cóż, założyłem nowy profil na wersji 1.33, zamontowałem aktualne promods + poland rebuilding i kilka modów z warsztatu steam, wszystko pięknie śmiga.
Planuje jeszcze dograć RusMap.

No i stąd moje pytanie:
Wiadomo, że po przejściu na nową wersję gry jest potrzebna nowa wersja PROmods, RusMAp itd., ogólnie wszystkich map które mam zainstalowane.

Co dzieje się z profilem gracza (kierowcy, firma, garaże, kasa itd) obecnie w sytuacji) w sytuacji, kiedy nie ma jeszcze nowych kompatybilnych modów PM RM, PR itd., czy można grać tylko na "gołych" DLC bez utraty dorobku w profilu? To samo tyczy się długotrwałej nieobecności w grze - czy po jakimś czasie, kiedy wersja gry zmieni się o kilka - kilkanaście generacji moje postępy będą zapisane, (wliczając to, co kiedyś wyjeździłem na mapach promods itd) i czy wtedy, po czasie będę mógł wgrać aktualne promods bądź inne, i dalej jeździć na tym profilu?
Namotałem trochę, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi..:)
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

12 Dec 2018 16:00

Dupel@ wrote:
12 Dec 2018 15:26
Zdziwiłem się że na moim koncie nie ma już mojego dawnego profilu na którym przegrałem kilkadziesiąt godzin.
Jeżeli nie zrobiłeś backupu swojego zapisu na starym kompie, to przepadł.
Dupel@ wrote:
12 Dec 2018 15:26
Wiadomo, że po przejściu na nową wersję gry jest potrzebna nowa wersja PROmods, RusMAp itd., ogólnie wszystkich map które mam zainstalowane.

Co dzieje się z profilem gracza...
Cóż, ja mam ten sam profil od wielu lat. Dodawałem i usuwałem przeróżne mapy, a także inne mody i nie zdarzyło się nic złego. Niektórzy zgłaszali przypadki uszkodzonych profili, ale widocznie mieli pecha albo coś źle zrobili, ciężko powiedzieć.

Postęp powinien zostać zachowany (zarówno poziom doświadczenia jak i procent odkrycia mapy).

A co do aktualizacji - gdy wychodzi nowa wersja gry, mody nie są od razu kompatybilne. Wtedy blokujesz grę na poprzedniej wersji i czekasz, aż wszystkie mody których używasz zostaną zaktualizowane i wtedy przechodzisz na najnowszą wersję gry ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
pawel_basowka
Posts: 6
Joined: 02 Dec 2018 19:17
Donation rank:

12 Dec 2018 23:15

Vøytek wrote:
12 Dec 2018 16:00


A co do aktualizacji - gdy wychodzi nowa wersja gry, mody nie są od razu kompatybilne. Wtedy blokujesz grę na poprzedniej wersji i czekasz, aż wszystkie mody których używasz zostaną zaktualizowane i wtedy przechodzisz na najnowszą wersję gry ;)
Jak się blokuje grę na poprzedniej wersji? Warto to wiedzieć na przyszłość.
Odpalam grę na steam, a tu bez zapowiedzi ściąga się sama najnowsza werjsa i chlup, pozamiatane chciał czy nie chciał mam nową wersję z niedziałającymi modami przez najbliższe dwa tygodnie. :(
Nie znalazłem opcji typu "wyłącz automatyczne aktualizacje" lub coś w tym stylu, lub nie wiem gdzie szukać albo brak mi wiedzy w tym zakresie.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

12 Dec 2018 23:29

Było już wiele razy opisywane i pokazywane.

Biblioteka gier Steam -> Prawoklik na ETS2 -> Właściwości -> Zakładka BETA -> tutaj wybierasz odpowiednią wersję gry, na której chcesz zablokować.
Przykładowo, jeśli wyszła aktualizacja 1.33, a Ty masz mody na 1.32, to wybierasz "temporary_1_32 - 1.32.x for incompatible mods"

A później, gdy już Twoje mody są wydane na wersję 1.33 i chcesz używać najbardziej aktualnej, to po prostu wybierasz "BRAK - anulowanie udziału..."
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Dupel@
Posts: 2
Joined: 18 Feb 2015 21:51

13 Dec 2018 01:46

Dokładnie chciałem spytać o to samo co pawel_basowka. Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Rozumiem, że postępy w moim profilu zapisują się na steam cloud, zarówno w "zablokowanej" wersji beta jak i późniejszej z wszystkimi aktualnymi patchami.
No i można to wszystko zrobić po czasie, w sensie: mam całość modyfikacji na wersji 1,33, nie gram jakiś czas, wychodzi nowa wersja przykładowo 1.34, steam mi automatycznie aktualizuje grę do 1.34, to mogę wybrać z bety wtedy 1.33 i będzie działać?

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

13 Dec 2018 12:53

Nie wiem jak to działa z tymi profilami w chmurze, bo to nowość w 1.33, więc po cofnięciu się do 1.32 czy 1.31 nie będziesz mógł używać takiego profilu - w sumie w ogóle nie da się używać profilu z nowszej wersji w starszej wersji.

Mówiąc inaczej:
1. Masz profil z modami na 1.33
2. Wychodzi 1.34
3. Chcesz sprawdzić co tam jest nowego od SCSu, więc wyłączasz mody (bo są niekompatybilne) i grasz na 1.34 bez modów
(więc tutaj lepszym rozwiązaniem jest posiadanie drugiego, czystego profilu, gdzie ogrywasz mapę SCSu wraz z DLC, w tym wszystkie bety i nowe wersje)
4. Teraz ten profil jest "zablokowany" na wersję 1.34 i późniejsze
5a. Czekasz aż wyjdą mody na 1.34, dodajesz je do profilu i grasz
5b. Cofasz grę do 1.33, wrzucasz kopię zapasową profilu zrobioną przed wczytaniem profilu na wersji 1.34 i grasz dalej na 1.33, czekając na aktualizacje modów

Robienie kopii zapasowych profili pewnie jest łatwiejsze bez chmury. Ja tego nie aktywowałem, zbędna funkcja jak dla mnie. Wolę by moje zapisy były w tym samym miejscu, gdzie są od lat ;)
Dupel@ wrote:
13 Dec 2018 01:46

No i można to wszystko zrobić po czasie, w sensie: mam całość modyfikacji na wersji 1,33, nie gram jakiś czas, wychodzi nowa wersja przykładowo 1.34, steam mi automatycznie aktualizuje grę do 1.34, to mogę wybrać z bety wtedy 1.33 i będzie działać?
Nie musiałeś grać w daną wersję, żeby się do niej cofnąć. Możesz sobie nawet wybrać pierwszą wersję gry po wydaniu, sprzed kilku lat. Jednak wtedy nie wczytasz swojego aktualnego profilu, bo jest zapisany na 1.33 i nie możesz na nim grać na starszych wersjach.
Tak, możesz zrobić tak jak napisałeś.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 33 guests