Od rana nie da się pobrać

Polish
koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

17 Oct 2018 21:43

U mnie pomogło skorzystanie z innej przeglądarki niż Mozilla Firefox, której używam od zawsze. Skorzystałem z Chrome'a, którego mam asekuracyjnie gdyby Mozilla miała jakiś problem. Ładnie się pobierało bez problemów i monitów o przeciążeniu serwera. Z Mozilli pobrałem tylko dwa pierwsze party i plik def w dniu wydania 2.31. Reszty nie szło pobrać dopiero od wczoraj około północy mam komplet plików.
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

JohanC1
Posts: 29
Joined: 03 Jan 2017 13:34

18 Oct 2018 19:16

Vøytek wrote:
17 Oct 2018 19:25


Powiem też inaczej - nie wypada wręcz narzekać na coś, co jest darmowe. To tak jakby 50 osób zbudowało dla Ciebie samochód, później jeszcze by go podstawili pod Twój dom (wszystko za darmo), a Ty marudzisz, że za długo składali ten samochód i za długo go dostarczali... Nikt tutaj nie oczekuje jakichś ogromnych wdzięczności, ale narzekanie jest jednak nie na miejscu ;)
Pozwól, że zauważę, iż porównanie jest błędne. Nikt nie narzeka, że długo robicie czy, że zbyt długo trwa proces uploadu. Problem jest taki, że nie da się pobrać. Nie ma dla mnie znaczenia jak długo składali samochód i jak długo go dostarczali skoro i tak nie mogę z niego skorzystać, bo to tak jakby go w ogóle nie było. Krótko mówiąc, istotne jest, że nie da się ściągnąć efektów waszej pracy.

Aktualnie sytuacja wygląda tak, że mimo, iż darmowy serwer jest obciążony zaledwie w 66%, to nie da się pobrać. Na trzech różnych przeglądarkach(FF, O, Edge) dostaję taką informację:
Sorry! Access Denied
Connection limit exceeded!
You're using the free download service and have exceeded your connection limit of 2 concurrent download threads. The free download service is also limited at 200KB/sec per download thread in order to ease the load on our servers and to keep it fair for other people downloading.

You'll need to wait for your current download(s) to complete before attempting another download.

IMPORTANT: Any further attempts to get around this limit will result in a temporary ban of your IP interrupting any downloads you've currently got in progress - your patience is appreciated.

Did you also know you can also pay $1 to access a fast download?
It's a great way of supporting us!

Thanks for supporting ProMods!
Dodam, że niczego nie ściągnąłem, nawet nie zacząłem i tym bardziej nie rozumiem tego komunikatu. Wybraliście wyjątkowo badziewny hosting - wasza sprawa, ale nie dziwcie się, że ludzie narzekają.

Ssimoo
Posts: 491
Joined: 28 Dec 2015 18:50

18 Oct 2018 19:42

"Nikt nie narzeka, że długo robicie" - oj bardzo bym się spierał :)

"Problem jest taki, że nie da się pobrać." Da się. Sprawdziłem w tej właśnie chwili. Poza tym jest też opcja płatna. Z której opłata i tak n-i-e-t-r-a-f-i-a-d-o-t-w-ó-r-c-ó-w-p-r-o-m-o-d-s. Czemu wiecznie narzekacie, że coś jest nie tak, a wina i tak jest po stronie WASZYCH przeglądarek, dostawców netu etc. etc.

Wyjątkowo badziewny hosting, hmm, policzmy. Paczka z PM zajmuje 1,7GB danych. Liczba użytkowników: 634275. Gdyby każdy chcial pobrać wygeneruje to ruch 1078267,5 GB. Nawet jeśli tylko ułamek z tych ludzi pobiera PM w dniu premiery to i tak stanowi to OGROMNE obciążenie. Jak myslisz, jaki hosting to udźwignie? Do tego dolicz dane pochodzące z wczytywania samej strony, wszystkich skryptów itd. Limity pozwalają rozłożyć te wszystkie ilości przepływających danych w czasie. Poza tym - kto płaci za hosting? W końcu mod jest za darmo. NIkt nie sponsoruje projektu. Donate'y są dobrowolne. Więc? Może chcesz samemu zasponsorować jakiś lepszy hosting? Płacić za dodatkowy transfer itd.? Wystarczy trochę pomyśleć. Pomysleć, zamiast narzekać.

A jak chcesz jeszcze pewnych informacji - za obecną sytuację podziękuj ludziom, którzy zgłaszali linki do PM na zippyshare :)

JohanC1
Posts: 29
Joined: 03 Jan 2017 13:34

18 Oct 2018 20:12

Ssimoo wrote:
18 Oct 2018 19:42
"Nikt nie narzeka, że długo robicie" - oj bardzo bym się spierał :)
To spieraj się do woli, ale w innym temacie, bo tutaj nie ma o tym mowy.
Ssimoo wrote:
18 Oct 2018 19:42

"Problem jest taki, że nie da się pobrać." Da się. Sprawdziłem w tej właśnie chwili.
Ty mogłeś, ja nie mogłem. Z czym chcesz polemizować?
Ssimoo wrote:
18 Oct 2018 19:42
Poza tym jest też opcja płatna. Z której opłata i tak n-i-e-t-r-a-f-i-a-d-o-t-w-ó-r-c-ó-w-p-r-o-m-o-d-s. Czemu wiecznie narzekacie, że coś jest nie tak, a wina i tak jest po stronie WASZYCH przeglądarek, dostawców netu etc. etc.
Opcja płatna jest dostępna w formie, która nie każdemu pasuje. Mnie nie pasuje. Nie interesuje mnie gdzie ta kasa trafia, nie o tym jest dyskusja, aczkolwiek szkoda, że nie do developerów ProMods. Dlaczego, i nie wiecznie, a w tym konkretnym przypadku, i tak, wiem, że wina jest zawsze po mojej stronie, ja zawsze jestem wszystkiemu winny, włącznie z globalnym ociepleniem i czarnymi dziurami, nigdy dostawca usługi, a jeżeli wszystko świadczy odwrotnie, to tylko tym gorzej dla mnie. Nie pracujesz przypadkiem na jakiejś technicznej infolinii?

Ssimoo wrote:
18 Oct 2018 19:42
Wyjątkowo badziewny hosting, hmm, policzmy. Paczka z PM zajmuje 1,7GB danych. Liczba użytkowników: 634275. Gdyby każdy chcial pobrać wygeneruje to ruch 1078267,5 GB. Nawet jeśli tylko ułamek z tych ludzi pobiera PM w dniu premiery to i tak stanowi to OGROMNE obciążenie. Jak myslisz, jaki hosting to udźwignie? Do tego dolicz dane pochodzące z wczytywania samej strony, wszystkich skryptów itd. Limity pozwalają rozłożyć te wszystkie ilości przepływających danych w czasie. Poza tym - kto płaci za hosting? W końcu mod jest za darmo. NIkt nie sponsoruje projektu. Donate'y są dobrowolne. Więc? Może chcesz samemu zasponsorować jakiś lepszy hosting? Płacić za dodatkowy transfer itd.? Wystarczy trochę pomyśleć. Pomysleć, zamiast narzekać.
Której części z "darmowy serwer jest obciążony zaledwie w 66%" nie zrozumiałeś? Zresztą i tak napisałeś nie na temat. Skup się na treści tego co komentujesz, łatwiej będzie się dogadać.
Ssimoo wrote:
18 Oct 2018 19:42
A jak chcesz jeszcze pewnych informacji - za obecną sytuację podziękuj ludziom, którzy zgłaszali linki do PM na zippyshare :)
Nie chcę, nie interesuje mnie to, stwierdziłem fakt i wyraźnie napisałem, że to ich sprawa, co więcej wyjaśniłem też dość jasno jaki jest problem i z tego wynika moja ocena. Informacja jaką otrzymałem jest nieadekwatna do stanu faktycznego. Nic nie ściągałem, a mimo to "hosting" uznał za stosowne poinformować mnie, że pobieram i wykorzystałem swój limit. Kropka.

P.S. Pobieranie stało się możliwe gdy obciążenie spadło poniżej 60%, to może mieć, a może nie mieć znaczenia.

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

18 Oct 2018 21:12

A co za problem odczekać 3-5 dni aż serwer się uspokoi. Cud, że chyba nawet ani razu nie padł. Widać, że większość użytkowników ma takie ciśnienie na natychmiastowe pobieranie, że mają gdzieś inne sprawy. Chcą od razu natychmiast, bo mają najszybszy internet i musi im się pobrać w parę sekund. Ludzie sobie sami zaszkodzili, dlatego hosting jest jaki jest. Najważniejsze, że jest. A jak ktoś nie zna historii to niech nie zaczyna marudzić co właśnie ma tutaj miejsce. Trzeba się pogodzić z tym jak jest. Mnie ciekawi ile procent użytkowników ma głowę i pobiera po kilku dniach na spokojnie, a ile procent siedzi jak bez życia i gryzie klawiaturę, bo nie pobiera się. 14 października wyszła wersja 2.31, a ja sam pobrałem dopiero 17 października. Również próbowałem pobierać między 14-17 października i dopiero teraz pierwszy raz napiszę, że miałem ze 3-4 razy zablokowane pobieranie. Najprawdopodobniej zbyt wiele razy klikałem w link raz za razem, więc odczekałem spokojnie. Ucierpiałem na tym? Pisałem od razu na forum o tym? Wyrażałem swoje oburzenie? A skąd... Nie pali się. Mam inne mapy z których również korzystam, więc jest na czym śmigać.
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

19 Oct 2018 12:20

JohanC1 wrote:
18 Oct 2018 19:16
Wybraliście wyjątkowo badziewny hosting - wasza sprawa, ale nie dziwcie się, że ludzie narzekają.
Odniosę się tylko do tej kwestii, inne sprawy zostały już omówione i nie będziemy w kółko dyskutować o tym samym.
I powtórzę kolejny raz - żaden hosting by tego nie udźwignął.
Kiedyś było zippy, ale linki były zgłaszane z cholera wie jakiego powodu. Stało się to po "odłączeniu" ekipy PR od nas - może była to jakaś głupia akcja fanatyków mapy PR (nie ówczesnego zespołu PR, nie koordynowana przez nich, bez żadnego zachęcania z ich strony, po prostu część ludzi robi zanim pomyśli), nie wiem. Ale fakty takie po prostu są, wiele osób winiło nas w tamtej dramie nie wiem w sumie o co, bo nikt tam nie ponosił winy, ale ta sprawa to już przeszłość.
Nie ma to żadnego sensu, bo bez PM nie ma PR.
Więc po co zagorzali fani mapy PR mieliby sobie odcinać możliwość grania na ulubionej mapie?
To właśnie ciekawa kwestia, którą można podważyć nasze tłumaczenia o zdejmowaniu linków i rzucić teksty "Specjalnie przeszliście z zippy na własne serwery, żeby trzepać kasę i wszystkim utrudnić!". No okej... Tylko niby po co mielibyśmy to robić?
Takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne (a nie zyskowne) dla nas i raczej cieszyłbym się, że w ogóle mogliśmy sobie na to pozwolić. Każdy inny mod miałby związane ręce, gdy ich linki byłyby zdejmowane z każdego rozsądnego hostingu, uniemożliwiając graczom dostanie mapy.

Tak czy siak, co istotne do zapamiętania - takie linki na "obcych" hostingach może zdjąć jak widać każdy.
Wystarczy wysłać zgłoszenie o prawa autorskie, a właściciel hostingu musi plik usunąć i koniec.
Na własnych serwerach mamy nad tym kontrolę, a inaczej mówiąc, nic nie wygasa i nie jest usuwane.
Było zippy, było lepiej, nie zaprzeczam - ale po tamtej akcji musieliśmy postawić własne serwery, bo inaczej co chwilę wcale nie dało się pobrać, gdy link po prostu przestawał być dłużej aktywny z powodu ciągłego usuwania wrzuconych plików.

Na czas premiery nowej wersji, do standardowych dwóch serwerów, dokładane są jeszcze dwa i wszystko jest dynamicznie zarządzane, zależnie od potrzeb. To są sprawy informatyczne idące tak głęboko, że nikt z nas raczej nie ma o nich większego pojęcia, a o kosztach nie chcę nawet myśleć ;)
Najważniejsze, że prędzej czy później da się pobrać - świat nie jest idealny, rozwiązanie jest takie a nie inne z braku alternatyw. Niejednokrotnie przeginamy z transferem danych i to cud, że dostawca neta nie odcina serwerów za generowanie tak ogromnego ruchu.
Usunęliśmy nawet ostatnio adf.ly, bo wiele osób narzekało i miało problemy z przejściem tego paskudztwa.

I to nie jest tak, że bronię tych darmowych serwerów, żeby to ładnie wyglądało dla wszystkich którzy z nich korzystają, a sam sobie pobieram z płatnego linku. Nie. Ja zawsze pobierałem i dalej pobieram w darmowej formie, żeby móc się wypowiadać w kwestiach "mi nie działa!!!" i nie mam żadnych przywilejów - dla serwerów jestem po prostu użytkownikiem jak każdy inny, nie mam priorytetu ;)

A kwestia bycia zablokowanym zanim zaczniesz w ogóle pobierać - zostało to wyjaśnione w FAQ i podejrzewam że wielu dostawców internetu stosuje wspomniane tam "cwaniactwo". Kilka komputerów dzieli ten sam adres czy grupę adresów IP. Zatem jeżeli ktoś w Twojej okolicy/na osiedlu pobiera już PM, to jesteś zablokowany.
FAQ jest tutaj: viewtopic.php?f=7&t=26256
A mówię o punkcie "Q: I can't download! It says I've got a download in progress and yet I don't!", gdzie w odpowiedzi jest link prowadzący do: https://en.wikipedia.org/wiki/Carrier-grade_NAT
I to wyjaśnia ten problem, na który my nie mamy wpływu.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 16 guests