Jaka karta..

Polish
wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

24 Sep 2017 19:07

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z wydajnością w grze. Otóż jakiś czas grałem na laptopie i jako tako znośnie się dało grać ale w końcu chce przejść na komputer który ma takie podzespoły:

- - Procesor AMD Athlon(tm) II X4 645 3.10 GHz

- Karta graficzna NIVIDA GeForce GTS 450

- Ram zainstalowane to 12 GB

Ku jakże mojemu wielkiemu zdziwieniu gra nadal się ścina na komputerze i mam takie pytanie czy ta karta da radę uciągnąć pro modsa tak żeby dało się grać płynnie bez ścinek nawet w mieście?

Karta graficzna Asus R7 240 4GB DDR3 (128 bit) D-Sub, DVI-D, HDMI, (R7240-OC-4GD3-L)

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

26 Sep 2017 10:57

No obecna konfiguracja jest bardzo średnia. I na pewno nie radzi sobie z ProMods, ale nie ma konfiguracji idealnej :D Taki już jest ProMods. Miałem przed modernizacją podobny model procesora 2,5GHz z kartą GeForce 9800GT 512MB i nie mogłem jeździć. Polecam Ci zebrać więcej pieniędzy na modernizację i wybrać już dobry sprzęt na wiele lat. Moją świeżą konfigurację masz podpisie jak coś.
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

26 Sep 2017 14:14

No właśnie się trochę rozejrzałem i zauważyłem że nawet osoby na youtube co na grywają mają takie samy lagi jak ja i mają kartę graficzną nawet za 1000 zł ale problem leży że są to 1GB, 2GB i te karty no jako taka nie mogą uciągnąć tego nawet gdy jest 8GB ram dlatego gdzieś właśnie tutaj na forum przeczytałem że ktoś ma tą kartę Asus R7 4GB i pro mods plus rus map działa bez problemu więc nie dziwie się że przy 512 mb nie mogłeś jeździć :) Któryś z deweloperów z pro mods co nagrywał wersje 2.20 też miał kartę z zotac geforce ale 2gb i również mu cięło :)

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

26 Sep 2017 15:04

Vøytek pewnie :) Dobrym przykładem też jest Wujek Bohun, który ma nie wiele lepsze części ode mnie, a lubią dopadać przycięcia na ProMods. U mnie jest to bardziej odczuwalne raczej, bo mam na razie jeden RAM 8GB. Wybór należy do Ciebie, ważne żeby nie skakać co 1GB z kartą graficzną, bo jest to nie opłacalne. Raz a porządnie zainwestować i spokój. A jeśli dobrze pamiętam z pudełka od ETS'a optymalna karta graficzna to 4GB, więc dobrze mieć zapas chociażby te 6GB lub nawet 8GB do modyfikacji które dużo ważą i mają dobre tekstury. Procesor i5 lub i7 też by się przydał, no chyba że nie ogranicza karty graficznej obecny i daję sobie radę.
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

Ssimoo
Posts: 491
Joined: 28 Dec 2015 18:50

26 Sep 2017 15:21

IMHO karta, która ma mniej pamięci, ale o większej przepustowości i tak będzie szybsza od tej, która ma jej więcej, ale o mniejszej przepustowości. Cyferki to chwyt marketingowy. Najlepiej znaleźć jakieś benchmarki i sobie popatrzeć.

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

26 Sep 2017 15:45

Właśnie zalecana karta do ETS jest właśnie ta co mam czyli GTS 450 1Gb plus te 4 GB ram więc co do zalecenia ETS mam idealnie wręcz ale nie do pro modsa ^^ Ja wiem że nie gdzie przycina pro mods i z tym raczej się nie będę bił bo wiadomo że w nie których miejscach będzie ciął ale żeby to było np 10% mapy a na 90% chodziło płynnie :)

koper007
Posts: 154
Joined: 26 Feb 2017 19:36
Location: Toruń
Contact:

26 Sep 2017 16:30

Właśnie czytałem na pudełku i faktycznie jest takowa karta, ale czy mają rację to się nie zgodzę biorąc pod uwagę to, że to jest do wersji podstawowej gry sprzed kilku lat, a wyszły DLC Scandinavia i Vive La France o lepszej jakości niż podstawowa mapa, choć na pudełkach tych DLC wymagania są identyczne. Na staruszku to odczułem jak był refresh Francji przed wydaniem DLC Vive La France.
RusMap nie jest tak rozbudowane, więc tam się praktycznie nie zacina choć na moim starcu to wszędzie cięło :D ProMods ma znacznie więcej wszystkiego i przykładowo w Niemczech (Bonn i okolice) czy w Hiszpanii (Barcelona, Bilbao) przejechać bez przycięcia się nie da :D Wszędzie może przyciąć i nie wiadomo w którym miejscu dokładnie, bo raz przejedziesz bez ścinki jakiś fragment drogi, a w drodze powrotnej przylaguje coś tam.
Image

Game Version 1.36.2.55s with ProMods 2.45
DLC: Schwarzmuller Trailer Pack Heavy Cargo Pack Going East Vive La France Scandinavia Italia
PC: i5-7600K 3,8GHz, Zotac GeForce GTX 1060 6GB

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

26 Sep 2017 16:45

Dlatego myślę że taka R7 z 4GB no powinna dać radę na ProMods-a i RusMap do zadowalającej gry :) Szkoda że nigdzie od ProMods-a nie ma chociaż przybliżonych wymagań co do sprzętu :/

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

26 Sep 2017 18:48

Nie da się podać takich wymagań, każdy sprzęt jest inny.
Jeśli Twój komputer spełnia zalecane wymagania gry, to ProMods pójdzie. Jak pójdzie? To się dopiero okaże na konkretnej maszynie, przy konkretnych ustawieniach ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

wega998
Posts: 15
Joined: 15 Apr 2017 09:08

26 Sep 2017 20:16

No właśnie co do wymagań gry to spełniam 100% jeżeli chodzi o ETS 2, tylko jak chyba każdy zauważył ProMods ma swoje wymagania sprzętowe :) I może mnie zaraz jakiś informatyk strzeli ale na mój chłopski rozum nadal jestem przy stwierdzeniu że karta graficzna która jest w zaleceniach od SCS totalnie nie zdaje zadania. Dobrze prześledziłem internet YouTube i to właśnie wczoraj też Cb :) Masz jakiś odcinek z włączonym FPS i ewidentnie poza miastem miałeś jego spadki a jak patrząc na sprzęt aż tak zły nie masz :) I7, 8GB ram no i karta graficzna 2GB. Również inny też miał spadki FPS i miał jakąś karte 2GB. Więc moim zdaniem te karty po porostu są za słabe i nie mogą utargać ProMods-a :) Ja już nie mówię o takich miejscach co muszą Sb przytną i koniec bo to już co innego :) Fajnie po prostu jak by w dziale gdzie pobieramy była informacja że ProMods wymaga większej karty np 6GB a minimalnie te 4GB żeby potem gracze tak jak ja miesiąc ustawiali ustawienia w grze detale na wszystkie niskie i czemu nadal ProMods nie chodzi a przecież tak nie dawno dało się grać :)



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 3 guests