Piesi i autostopowicze.

Polish
Niewienic
Posts: 23
Joined: 26 Mar 2014 15:16

28 Dec 2017 17:07

"nie ja bo nie potrafię" w moim przypadku to dobra wymówka, ponieważ dość dawno się urodziłem ( prawo jazdy robiłem w 1979)i nie wszystko ogarniam, tak jak bym chciał, niestety. Co innego grać i dobrze się bawić, a mam naprawdę dużo czasu, a co innego ogarniać to wszystko i szukać odpowiedzi na milion pytań. dlatego mam dla Was dużo szacunku za to co robicie. Całą grę traktuje bardzo poważnie i stąd ten temat. Żeby się wyżyć trzeba raczej sięgnąć po jakąś inną pozycję Pozdrawiam..

PS: Teraz mi się przypomniało, na pewno pamiętasz był taki mod, który zmieniał te zielone symbole np.stacji benzynowej w ludzika i żeby zatankować trzeba było go najechać, co Ty na to?

User avatar
BruceD
Posts: 425
Joined: 22 Apr 2016 02:12
Donation rank:
Location: Lublin

28 Dec 2017 22:43

W grze da się wjeżdżać w przechodniów, ale po prostu piesi przenikają przez pojazd.

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

28 Dec 2017 22:53

Jeden z naszych deweloperów ma ponad 60 lat, więc myślę że jesteś nawet młodszy, zakładając że robiłeś prawko mając 18 lat (nie wiem jakie wtedy były przepisy). Wiek nie ma tu nic do rzeczy ;) Można zacząć mając 10 albo i 60 lat.

Modowanie to kwestia chęci i samozaparcia. No i czasami nadmiaru wolnego czasu, który chcesz spędzić na czymś pożytecznym i w czymś się realizować i tak dalej. Gdy masz ambicje i chcesz się rozwijać.

Jeśli te kwestie w ogóle Cię nie interesują, to nie jest to dla Ciebie, ale w sumie nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz. Widzę na scenie moderskiej ETSa kilka osób, które robią to na siłę, a rezultaty są niezbyt zachwycające. Jestem zaskoczony że się nie poddają. Może wydaje im się, że są w tym nieźli. Ciężko ocenić przecież swoją własną pracę. I niestety nie słuchają rad od innych osób.


Nie wiem o jakim modzie mówisz. Jeśli tak Ci na tym zależy, to poszukaj i podziel się z nami ;)
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

User avatar
BruceD
Posts: 425
Joined: 22 Apr 2016 02:12
Donation rank:
Location: Lublin

28 Dec 2017 23:10


Niewienic
Posts: 23
Joined: 26 Mar 2014 15:16

29 Dec 2017 13:24

Panowie, dajmy już spokój, zakładając ten temat nie chodziło mi o wjeżdżanie, rozjeżdżanie, taranowanie i zabijanie przechodniów, nawet o tym nie pomyślałem. Chciałem dodatek, który uczyniłby grę jeszcze bardziej zbliżoną do prawdziwych sytuacji na drogach. Kolega BruceD znalazł ten mod, ja go nawet nie mam, bo wydaje mi się sztuczny. Czy o niego ktoś rozdzierał szaty?

User avatar
Vøytek
Developer
Posts: 10276
Joined: 05 Jan 2014 19:38
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

29 Dec 2017 14:25

Wiem czego chciałeś, ale wprowadzenie tego do gry sprawi, że ludzie zaczną robić też te głupie rzeczy. Wtedy będzie już jak w GTA (18+), gdzie masz pieszych na chodnikach i przechodzących po pasach... Ale gracze też radośnie w nich wjeżdżają.
SCS musiałoby zrobić tutaj dokładnie to samo - dać pieszym "inteligencję", przerobić skrzyżowania żeby dodać światła dla pieszych i w ogóle rozstawić pieszych na całej mapie. Od kwestii technicznej to niewyobrażalnie dużo roboty. I gdy już by to zrobili, byłyby dwie opcje:
- przenikanie przez pieszych
- wjeżdżanie w nich (Ty tego nie zrobisz ale mnóstwo graczy tak)
Pierwsze rozwiązanie spowoduje pełno narzekań i zgłoszeń, że "Przejechałem na czerwonym i przeniknąłem przez przechodnia". Albo na zwyczajnym przejściu.
A drugie rozwiązanie spowoduje pełno narzekań i zgłoszeń, że "Walnąłem przechodnia i nie żyje, to skandal żeby wprowadzać takie rzeczy w grze o ciężarówkach. Po co wszędzie piesi?". I ocena wiekowa PEGI wzrośnie z 3 do 16 na przykład, co automatycznie odbija się na sprzedaży gry.
Taką sztuczną inteligencję ciężko okiełznać, zwłaszcza gdy widzę jak mapa w tej grze jest zbudowana. A gdyby nikt Ci nigdy nie wszedł na drogę, to byłoby to sztuczne i znów by ktoś narzekał. Nie da się dogodzić wszystkim ;)
Jasne że więcej pieszych na chodnikach i na przejściach to więcej realizmu ale według mnie jest to po prostu niewykonalne na tym silniku gry.
Image
Currently working on: various stuff
#1 forum spammer
Enjoying PM since 1.52
YouTube channel [PL]: http://youtube.pl/vooytek

Niewienic
Posts: 23
Joined: 26 Mar 2014 15:16

29 Dec 2017 17:41

No i dobrze, niech zostanie tak jak jest. Przekonałeś mnie. Więcej tu minusów niż plusów. Biorąc to wszystko pod uwagę, mogłoby się okazać, że gra (z tymi przechodniami) nie była warta świeczki. Szczęśliwego Nowego Roku.



Post Reply

Return to “Polski”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 1 guest